Zajímavosti v okolí

Hotel sousedí s rozsáhlým parkem, jehož součástí je Národní památník Vítkov. Památník je součástí Národního muzea. Jeho stálá expozice zachycuje významné události v dějinách 20. století na území Česka a Československa.

Hotel sousedí s rozsáhlým parkem, jehož součástí je Národní památník Vítkov. Památník je součástí Národního muzea. Jeho stálá expozice zachycuje významné události v dějinách 20. století na území Česka a Československa. Vedle památníku je umístěna socha slavného vojevůdce Jana Žižky, který zde v roce 1420 zvítězil nad křižáky krále Zikmunda. Park na Vítkově není jen místem velkého kulturního významu, ale je také oblíbenou destinací sportovních nadšenců. Běžce či in-line bruslaře tu v hojném počtu potkáte v průběhu celého dne.

Nedaleko se také rozprostírá Nový židovský hřbitov na Olšanech, který je největším židovským hřbitovem v České republice. Mezi asi 25 000 náhrobky zde můžeme nalézt náhrobky mnoha významných českých osobností, jako Franz Kafka nebo Ota Pavel. Dále se tu nachází památníky obětí holokaustu, společně s celou řadou umělecky cenných náhrobků od předních architektů.

V okolí hotelu se také nachází nově zrekonstruovaná televizní a vyhlídková Žižkovská věž, která je dominantou celé městské části. Ve věži, ve výšce 66 metrů, se nachází moderní restaurace a kavárna. O ještě téměř 30 metrů výše je umístěna observatoř, ze které si můžete vychutnat nádherný výhled na celou Prahu.

Velká nákupní centra Flora a Palladium se nacházejí jen několik autobusových zastávek od hotelu.
 

Fotogalerie

Hotel Ehrlich v Praze hodnocení